Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 843 komentarze

Andron Blog

Andron - "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (J 8,32). Żyję pod okupacją politycznych bandytów. Nie jestem tolerancyjny - zło piętnuję i nazywam po imieniu. Zwolennik demokracji bezpośredniej pozwalającej na anulowanie każdej ustawy w referendum.

Broń automatyczna dla każdego normalnego Polaka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Legalny dostęp do broni dla Polaków to jakby stworzenie obrony terytorialnej i bezpieczeństwo dla Ojczyzny.

 

Polska jest niszczona od wielu lat przez wrogów i okupantów wewnętrznych i zewnętrznych. Okrada się Polaków z własności, wolności, zdrowia, prawdy, bezpieczeństwa. Tak dłużej być nie może. Nie może być tak, że polskie wojsko w znacznej mierze zostało rozbrojone i wysłane do cywila. To kto nas ma bronić? Może Nato, może Budneswehra, pasibrzuchy? Kto?

Marzę o tym, aby dostęp do broni automatycznej i amunicji był powszechny i legalny, najlepiej wpisany w polską Konstytucję. Co prawda nasza konstytucja jest jak konstituta, czyli jak to powiedział Piłsudski prostituta **, ale zawsze to coś. Nie jestem specjalnie za tym, aby każdy bezwarunkowo miał automat, ale biorąc pod uwagę stan Polski to uważam, że dostęp powinien być powszechny i legalny, choćby wprowadzony czasowo na 5 lat.

Można przecież opracować warunki dla posiadania broni, zasady bezpieczeństwa i przechowywania broni, choćby w szafach pancernych, czy w określonych zbiorczych miejscach, czy u niektórych osób w domach.. Wszystko da radę zrobić, tylko trzeba chcieć.

Legalny i powszechny dostęp pozwoli zachować nam państwowość i obroni przed wrogiem wewnętrznym i zewnętrznym. Już sam fakt posiadani broni przez Polaków zadziała prewencyjnie na wrogów Polski, zwłaszcza na politycznych bandytów i wszelkiej maści sługusów i agentów. Taka prewencja uniemożliwi lub znacznie utrudni wsadzanie polskiej flagi w psie odchody czy rujnowanie polskiego przemysłu, wyprzedaż złóż naturalnych i lasów, albo wyzbycie sie suwerenności i likwidację państwa.

Wtedy wszystko się odmieni, i sądy zaczną inaczej działać, i politycy będą bardziej poprawni, i ludzie zaczną się szanować. Jak nie można uczciwością to trzeba prewencją!

Legalny dostęp do broni automatycznej i amunicji. Na początek chociaż na 5 lat!

 

** Zgodnie z Konstytucją w Polsce torturuje się głodem ok. 3 mln Polaków. Z danych GUS sprzed kilku lat wynika, że poniżej granicy minimum socjalnego żyje w Polsce 58,7 proc. ludności a poniżej granicy minimum egzystencji -  11 proc. w miastach  i 17 proc. na wsi. Miliony ludzi w Polsce żyją w wielkim niedostatku. Ocenia się, że milion dzieci cierpi głód. A więc tortury głodem i upodlanie.

KOMENTARZE

 • x
  Po co się zatrzymywać!
  Bazuka dla każdego! Jak kto zacniejszy wyrzutnia rakiet. Kogo stać działko wielolufowe, potrafi pruć 6000naboi na minutę.
  Wtedy spór sąsiedzki nabierze rumieńców.

  Nie kochanieńki, broń OTu jak każdej innej jednostki w zbrojowni, pilnowana przez dorosłych ludzi i papierami na to, że są dorośli. Odpowiadają głową za użycie broni Rzeczpospolitej Polskiej. Nie będzie mi jakiś szaleniec czyścił kałacha, piętro niżej, bez mojej wiedzy nawet. Dowiem się dopiero gdy usłyszę charakterystyczny dźwięk..
 • @All
  " To kto nas ma bronić? Może Nato, może Budneswehra(...)"
  Kiedyś już nas taka bundeswehra też miała bronić (wojska saskie) skończyło się rozbiorem...
 • @Torin
  Bazooka to sprzęt przedpotopowy (II Wojna), więc jak ktoś organizuje lokalne muzeum - to tak.
 • Nie tędy droga
  "Kto mieczem wojuje, od miecza ginie"
  To zły pomysł, wyniki takiego wprowadzenia byłyby gorsze niż myślisz. Broń powinna mieć armia, która ma być apolityczna (i w tym jest problem). A sądy powinny być skuteczne.
 • @Andron
  Na początek jestem gorącym zwolennikiem szerszego prawa do broni

  http://lukasmaster.nowyekran.pl/post/2753,kiedy-nowe-prawo-o-broni

  Tyle że czy akurat miałyby to by być kałachy to mam zasadnicze wątpliwości. Uważam że w celu skutecznej obrony przed napastnikiem wystarczy broń krótka.

  Dzisiejsze środki prowadzenia wojny są takie że to ilu ludzi będzie pod bronią ma drugorzędne znaczenie. Masy żołnierzy mogą wyparować w cieniu atomowego grzyba, lub zmienić się w popiół po użyciu napalmu lub bomb fosforowych.

  pozdrawiam
 • @lukasmaster
  Wróg nie widzi powodu ataku na kraj w celu kompletnego zniszczenia bombą atomową, spalenie ziemi, skażenia, bo wtedy nic z tego nie skorzysta. Agresja na kraj, gdzie broń automatyczna jest dostępna nie jest opłacalne, bo wiąże się z olbrzymimi stratami w walce partyzanckiej podjazdowej. A co do łatwości użycia broni - można opracować zasady przechowywania i otwierania szaf pancernych znajdujących sią w domach lub urzędach gmin, czy innych obiektach państwowych.
 • @zx80
  Nie proszę Pana broń powinna być zdecydowania bardziej dostępna niż ma to miejsce dziś. Stworzenie w miarę szczelnego systemu, wykluczającego z tego prawa osoby psychicznie niestabilne czy karane, jest jak najbardziej możliwe. W policji też zdarzały się przypadki że funkcjonariusz użył służbowej broni podczas sąsiedzkiej sprzeczki czy kłótni z żoną, a jakoś nikt nie pisze aby policji odebrać pistolety.

  pozdrawiam
 • @Lancelot
  Ta boję się, żeby każda łajza nie miała dostepu do broni maszynowej, bo może takiemu zainteresowanemu moim sumieniem kulasa odstrzelić.
  Bają się mądrzy. Głupi się nie boi. Nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia.

  "A co do sąsiada z dołu, a niech se czyści nawet bazookę jak jest odpowiedzialny to niech se ją ma."
  No, ta a na odpowiedzialność to będziemy wystawiać certyfikaty w stacjach kontroli pojazdów. Wymienią gościowi olej itd.
  Tylko czasami się pomyli i wywali Waszeć z wanną przez okno. Ups, sorry, mój błąd!
  No, na głupotę też się stworzy placówkę do oceniania nieomylnego.

  Elegancko! 70% mundurowych to narkomani i świry. Wojskowi też, czy tylko ci w niebieskim?
  Aaaa to chodzi o to, że jak do tego weteryniorza, będzie walił nawalony gliniarz z PPK, to on wyciąga steyr'a z granatnikiem - fik i pała pokazuje podeszwy. Iście pro państwowy cel prywatnej broni. To na ulicy! Co dopiero "my castle". Tam to już można się rozwinąć przeciwko naćpanym gliniarzom, broń stacjonarna, systemy półinteligentne, pole minowe. Żaden ćpun w niebieskim nie przejdzie.
  Rewela.

  spas
  Działo bezodrzutowe, brzmi dla ciebie mniej muzealnie?
  bazuka, pancerfaust, gwoździk, nazwij sobie jak chcesz. Jednak wolałbym, żeby sąsiad podemną nie bawił się nawet tą z '42 jesli sprawna.

  Chcecie OTu, zachciało się starym ... bawić w indian? Niech będzie, ale giwery pod kluczem i to nie u szwagra. Już widzę wasz duch bojowy, jak się pierwsze kolesie zaczną przewracać. No a wyszkolenie, na pewno miód, malina, a jaka karność.
  Jak to zwykle bywa z pospolitym ruszeniem..
 • @lukasmaster
  Co do policji - "czarna owca" zawsze znajdzie się w stadzie. Twój argument jest bez sensu. Analogicznie, należałoby nie produkować i używać noży bo to czasem narzędzie zbrodni.
  Co do broni - obywatelowi jest niepotrzeba, Po co ma "gnić" w jakiejś szufladzie (chyba nie myślisz chodzić codziennie z nią za pasem), jeszcze jakieś dziecko ją znajdzie i nieszczęście gotowe. To co, schowasz ją do sejfu. Zanim ją wyjmiesz, bandzior 10x cię pozbawi życia.
  Narzędzia "zła" należy zabronić (broń, narkotyki, itp).
 • @Andron
  "A co do łatwości użycia broni - można opracować zasady przechowywania i otwierania szaf pancernych znajdujących sią w domach lub urzędach gmin, czy innych obiektach państwowych".g

  To jest dobrzejszy pomysł - otwieramy komisyjnie dopiero wtedy, gdy zbliża się wróg, albo w czasie treningów, ale każdy (normalny) ma prawo broń kupić i jest jej prawowitym właścicielem.

  Działałoby odstraszająco. Ale to nie przejdzie...


  Pozdrawiam,
 • @autor
  Broń dla każdego plus szkolenia, ale broń przechowywana w magazynach wojska.
 • @zx80
  Otóż zaręczam Panu że kto chce nielegalnie zdobyć broń to ją zdobędzie i potem użyje, a zakazy ma w pewnym miejscu. To oczywiste że prawo do posiadania broni powinno być równoznaczne z prawem do jej noszenia (oczywiście mówimy o broni krótkiej bo jakoś paradowania na co dzień z RKMem sobie nie wyobrażam).

  Broń zwiększa poczucie bezpieczeństwa (wiem coś o tym), myślę że gdyby paru łajdaków szukających łatwego zarobku skończyłoby na cmentarzu lub wózku inwalidzkim (bo im potencjalna ofiara okazała się uzbrojona), wszyscy by się poczuli bezpieczniej.

  pozdrawiam
 • @carcajou
  "Broń dla każdego plus szkolenia, ale broń przechowywana w magazynach wojska."

  Tragedia w Norwegii dobitnie pokazuje iż każdy (czysta kartoteka itd brak przeciwwskazań) może być szaleńcem i faktycznie broń dla OT powinna być w lokalnych zbrojowniach powiedzmy w jednej na kilka tysięcy mieszkańców. Jednym z zadań służby w OT będzie pilnowanie, bronienie arsenału. Jeżeli zbrojowni będzie niewiele np jedna na powiat, albo jeszcze mniej... to zbyt łatwo będzie je przejąć, zniszczyć. Trzeba systemu rozproszonego, a dodatkowo częściowo tajnego i ściśle tajnego co oczywiste. Łatwo oszukać wroga np rozbudowując małą zbrojownię w znacznie większą. Wróg będzie miał dane o kilkuset karabinach, a tam będzie masa cięższej broni itd

  W Norwegii na takim obozie jednak kilku ludzi powinno mieć broń i jej użyć przeciw zamachowcom. Nie byłoby aż takiej jatki z dobijaniem rannych, błagających o litość, ukrywających się itd
 • @Torin
  Hmmm cyt. " Nie będzie mi jakiś szaleniec czyścił kałacha, piętro niżej "
  Kula 6,3mm nie przeleci przez sufit,jeśli "charakterystyczny dźwięk" to chodu na korytarz lub do sąsiadki !
  Dzięki za fajny i rajcowny artykuł - pozdrawiam !
 • @carcajou
  Próbują broń laserową można z niej ustrzelić kogoś z za węgła nie wychodząc.
  Opisano w portalu: koledzyzwojska.pl są jej zdjęcia,zero hałasu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY