Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 843 komentarze

Andron Blog

Andron - "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (J 8,32). Żyję pod okupacją politycznych bandytów. Nie jestem tolerancyjny - zło piętnuję i nazywam po imieniu. Zwolennik demokracji bezpośredniej pozwalającej na anulowanie każdej ustawy w referendum.

Nadzieja w wojsku polskim

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Może jednak porządni wojskowi obronią nasza ojczyznę....

Wojsko już prawie zostało zlikwidowane i nie ma mowy o skutecznej obronie kraju przed agresorem. W starciu nie mamy szans nawet z Białorusią czy Ukrainą, nie wspominając o jakimkolwiek oporze przeciwko Rosji. Co prawda jest NATO, zapewniające nam bezpieczeństwo - w razie czego, będzie komu zrzucić ulotki…

Jednak trochę tego wojska jeszcze pozostało i może się wykazać działaniem. Może w końcu ruszyć swoje skostniałe nogi i zrobić porządek na swoim podwórku.

Biorąc pod uwagę ostatnie rozwiązanie 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, zwłaszcza wyrzuceniu (na zbitą gębę) wielu oficerów oraz 3 generałów, to taki rozwój wydarzeń napawa mnie optymizmem. Po prostu wiem, że wojskowi zrozumieją, iż im również dobrano się do tyłka i jest to ostatnia chwila na podjęcie jakiś działań zmierzających do zachowania wojska. Inaczej pójdą na żebraninę.

Czy wciąż mało dowodów na to, że nierządnicy chcą całkowicie zlikwidować wojsko, a pozostawić i wzmocnić służby do walki z Polakami w razie jakichkolwiek zamieszek?

W kontekście ewentualnego wprowadzenia stanu wyjątkowego w najbliższym czasie, proponuję, aby generałowie i inni wojskowi mieli na uwadze to co opisałem i w razie odpowiedniego czasu podjęli równie odpowiednie decyzje za kraj.

Liczę na wojskowych, bo oni nie mają już wiele do stracenia. Mogą w każdej chwili zostać zeszmaceni i wywaleni na zbitą twarz, oczywiście przez tych, którzy wcześniej sami powinni wylecieć na zbity pysk.

 


 

 

 

KOMENTARZE

 • żołnierz polski
  nosić polski mundur to HONOR, i to zobowiązuje. Problem w tym że skurw.....nie i 'antyhonor' osiągnęły taki poziom w naszym życiu społecznym i chyba wśród wojskowych również, że stały się normą, więc chyba Twoje nadzieje są płonne (chciałbym się mylić)
 • „Może jednak porządni wojskowi obronią nasza ojczyznę”
  A czy Pan jest porządny?
 • @Grzegorz Rossa.
  Nieskromnie odpowiem że TAK.
 • @Andron
  To niech Pan upowszechnia:

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/12720,michnik-przychodzi-noc-dlugich-nozy-czy-noce-moskiewskie

  To jest lepsze od najporządniejszych wojskowych.
 • Największym agresorem nie jest zewnętrzny wróg, ale wewnętrzny egoizm
  i głupota władzy.
  Sami siebie osłabiamy w biegu o przywileje, władzę, kasę.
  Ta rywalizacja nas zniszczy, a wtedy wróg dokończy dziela.

  Co jeden to większy patriota, ktory zwala na innych, sam dbając o siebie.
  Każdego wizja jest najlepsza, a piorka najbardziej kolorowe.

  Lewactwo, nie chrześcijaństwo.

  Ponadto trwa wojna informacyjna i ekonomiczna i już ją przegraliśmy.
  Czy wojsko to widzi?
 • Wojsko na emeryturze może poprzeć PwP Szeremietiewa, ale kogo poprze naprawdę?
  Niech zgadnę... jednak SLD i PJN. Chciałbym się mylić. Dobrze chociaż że na PO raczej machną ręką, wreszcie. Służby czynna będzie ZAWSZE siedziała cichutko, drugiego zamachu majowego nie będzie... a pucze bywają na świecie, w Europie po II wojnie też.

  Na pucz i wojskową juntę moim zdaniem zanosi się w Grecji, nie będą mieli innego sposobu żeby uporządkować sytuację, inaczej w ramach "oszczędzania" armia grecka zostanie zlikwidowana jak nasza. Poza tym chodzi jednak o Ojczyznę, Grecy są patriotami. Junta pozwoli zbuntować się Grecji przeciw wierzycielom. To istotny wątek. Na początek budują rów przeciwczołgowy od strony bratniej Turcji toże z NATO, ale to akurat tam bez znaczenia.

  Wojskowych z RODZINAMI (znajomymi) także czynnych wojskowych w służbie... namawiajmy do poparcia Szeremietiewa i nowego ruchu PwP. Nie teraz, to za kilka lat wejdziemy do gry o władze, ale trzeba się do tego przygotować bardzo dobrze bez polskiego "jakoś to będzie" jak z prawyborami NE.
 • @Andron
  "Wojsko już prawie zostało zlikwidowane i nie ma mowy o skutecznej obronie kraju przed agresorem. W starciu nie mamy szans nawet z Białorusią czy Ukrainą, nie wspominając o jakimkolwiek oporze przeciwko Rosji. "

  A to są jednak androny, bo Białoruś, Ukraina to WNP, zatem to jedna, wielka, zjednoczona NADAL Rosja. Wojna z jedną z tych stron zawsze będzie wojną z Rosją, choćby prawnie "społeczność międzynarodowa" twierdziła co innego wybielając Rosję jak teraz ze zbrodni w Smoleńsku, czy z wojny o niepodległość Gruzji. W obu "krajach" są sowieckie bazy wojskowe, różne instalacje, władze bardzo bliskie Kremlowi, służby, wojsko zwłaszcza. Ścisłe powiązania gospodarcze. To Rosja, dajcie sobie to powiedzieć.

  Los Serbii pokazuje iż bombami, rakietami i rozbiorem kraju można oberwać także od "cywilizacji zachodniej", a taka ona fajna obecnie, tęczowo kolorowa. Pacyfiści jeżeli chodzi o Rosję, tu jakby wszystkich zaczarowało, paniczny lęk, albo "lekceważenie", czy pomniejszanie zagrożenia jakoby przestarzałą armią sowiecką z rakietami z 12 niezależnymi głowicami, których nie zdołamy niczym zestrzelić. Rosja pokonałaby nas nawet skromnymi siłami które przeznaczyła na pacyfikację Gruzji. Zabawę popsuło im wycofywanie się Gruzinów do Tbilisi żeby bronić stolicy na ulicach jak w Powstaniu Warszawskim. Mieli siły na większą wojenkę, a tak nie było się czym chwalić, spore straty w lotnictwie notabene głównie od polskich rakiet GROM.

  Nadzieja jest w emerytowanych wojskowych, ich setki tysięcy potrzebne są do obywatelskiej, Narodowej Obrony Terytorialnej jako wyszkolone już kadry mające pojęcie w temacie. Obywatele będą zazwyczaj całkiem surowi i często słabej formy, lichego zdrowia, pół ślepi, głusi ;) z brzuchami do kolan od piwska, tłuszczu. A jednak to wielomilionowe "wojsko" może obronić kraj, a nie garstka zawodowców których reakcja nie jest pewna. Dawniej wojska zaciężne bywało że zdradzały, bo przecież wróg mógł zapłacić więcej... a po co zresztą umierać w "pracy" kiedy nie ma widoków na wygraną i premię od pracodawcy upadłego? Poczekają na nowych "panów" pod ich rozkazy.

  Ostrzegam przed armią w pełni zawodową. Na moje oko to wyłącznie brygady do interwencji zagranicznych, kolonizacji, tworzenia nwo, gromienia innych cywilizacji. Za mało w tym wizji obrony Polski, za dużo pierniczenia o jakichś terrorystach jak ten egzekutor z Norwegii, ale tego powinien ubić nastolatek kamieniem w łeb, czy nożem w plecy. Nie trzeba do tego armii.
 • @Marek Kajdas
  To było o możliwości zajęcia się Polską przez uczciwych wojskowych, którym dobrano się do tyłka, a nie o sprawie obrony kraju czy prowadzeniu wojny.
 • @Marek Kajdas
  mówisz o tysiącach emerytów wojskowych, którzy zaczynali karierę w ludowym wojsku polskim i składali przysięgę na wierność sojuszniczej armii czerwonej? Z pewnością obronią niezawisłość Polski, podobnie jak ich poprzednicy popisali się w 1981.
 • Wojsko Polskie nadaje się tylko do pacyfikacji
  własnego narodu. W 1981 r. spełniło idealnie rolę pacyfikatora własnego narodu. Do tej pory w militarnych broszurkach wprowadzenie stanu wojennego jest opisywane jako świetnie zorganizowana i przeprowadzona operacja wojska. W sumie jeden z niewielu sukcesów, gorzkich sukcesów.

  W konflikcie międzynarodowych z Rosją czy Niemcami armia będzie stawiała opór najwyżej przez kilka godzin i kaput. W 1939 r. to były tygodnie.

  Konflikt w Iraku pokazał, że w zacofana armia iracka nie miała żadnych szans ze świetnie wyposażoną w nowoczesne środki bojowe armią amerykańską. Jednak problemy Amerykanów zaczęły się po klęsce wojska irackiego. Partyzanci w Iraku czy Afganistanie są dużo bardziej skuteczni niż regularne wojsko.

  A w Polsce wydawanie kasy na utrzymywanie 80 - 100 tys żołnierzy + zaplecze cywilne jest kompletnie bez sensu. Armia powinna być zlikwidowana podobnie jak PGRy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY