Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 843 komentarze

Andron Blog

Andron - "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (J 8,32). Żyję pod okupacją politycznych bandytów. Nie jestem tolerancyjny - zło piętnuję i nazywam po imieniu. Zwolennik demokracji bezpośredniej pozwalającej na anulowanie każdej ustawy w referendum.

My Imbecyle!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sposób i treść podawanych informacji, świadczy o tym, iż główne media traktują odbiorców jak półgłówków.


Nie trzeba być specjalnie spostrzegawczym, aby zauważyć jak programy informacyjne, zarówno w telewizji publicznej, prywatnej, czy tej związanej z Toruniem, jawnie manipulują odbiorcami, a sposób przekazywania informacji często świadczy o tym, że media traktują odbiorców, jak niedorozwiniętych umysłowo, jak imbecyli, jak ofiary.

Czym różni się telewizja z Torunia od telewizji głównego nurtu. Różnica polega na tym, że w telewizji głównego nurtu pluje się na PIS a w telewizji z Torunia pluje się na PO. We wszystkich tych telewizjach często podawane są informacje wraz z komentarzem, czyli co i jak ma myśleć imbecyl.

Warte zauważenia jest to, że TV z Torunia jest umiarkowana, sposób przekazywania informacji jest spokojny, wyważony, jednak podają oni te same czołowe informacje głównego nurtu. Np. jak istnieje reżim na Białorusi w mediach głównego nurtu, to w telewizji z Torunia tak samo. Jak atak na WTC zrobili Talibowie, to tam też. Jak Kadafi jest mordercą, to tam też. Itd. Różnice niewielkie.

A jak podawane są informacje w TV publicznej? Dla mnie to jakaś katastrofa, połączona z dziczą. Prezenter dokładnie, powoli, artykułuje części zdania, aczkolwiek głośno i z modulacją głosu. Później często komentuje to co powiedział, tak aby odbiorca-półgłówek zrozumiał o co chodzi.

Machanie łapami, jakby odganianie much, podczas wypowiedzi to standard. Informacja właściwie nie jest ważna – ważne jest wrażenie informacyjne, podanie na tacy tego, co zakoduje jak trzeba myśleć.

Ważne jest też show, czyli przekazywanie informacji z samochodu, z dachu budynku, z łódki, w kasku lotniczym, itp. Ostatnio nawet z dziennikarzy zaczęto robić małpy – coś tam oni przekazują, mówią o danych statystycznych, podnoszą bezcelowo dłoń do góry, a nad dłonią wyświetla się wynik statystyczny, czy sondażowy. I z drugą dłonią podobnie - gadanie, podniesiona ręka, wynik procentowy nad ręką.

Czekam, kiedy zaczną wyświetlać dane, rysuneczki tuż nad głową prezentera, może latające pszczółki, biegające pieski i kotki podczas ich wypocin.

Tak nas traktują, jak imbecyli, a przynajmniej dają tego wyraźne dowody.

 

KOMENTARZE

  • „media traktują odbiorców jak półgłówków”
    Łaski nikomu nie robią. Muszą. To wynika z Zasady Telewizji — „Pogarda dla widza zawsze owocuje wzrostem oglądalności”.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY