Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 843 komentarze

Andron Blog

Andron - "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (J 8,32). Żyję pod okupacją politycznych bandytów. Nie jestem tolerancyjny - zło piętnuję i nazywam po imieniu. Zwolennik demokracji bezpośredniej pozwalającej na anulowanie każdej ustawy w referendum.

W dupokracji warto przestrzegać prawa!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dzisiejszej „dupokracji” prawo obowiązuje wszystkich, ale najbardziej słabych, biernych lub tych z wypranym mózgiem.

 

Tyle się mówiło i pisało o zadłużeniu Grecji, o jej bankructwie, o zaciskaniu pasa przez Greków, o przejmowaniu ich wysp i całych sektorów gospodarki za długi, itp.

Wszystko to było by możliwe jeśli Grecy okazaliby się tchórzami czy po prostu biernymi obywatelami. Wszystko to było by możliwe gdyby nie zrobiono długotrwałych demonstracji, protestów i burd ulicznych, swego rodzaju buntu społecznego, Wszystko to było by możliwe gdyby przestrzegano prawa, czyli bezprawia zatwierdzonego przez tamtejszych politycznych nierządników, określającego, że protesty uliczne są nielegalne, że burdy są nielegalne... Przypomina mi się tu sprawa Powstania Warszawskiego – też było nielegalne, za Hitlera.

Ludzie na dali się złamać. Nie pozwolili odebrać sobie własności. Odrzucono retorykę w rodzaju, że długi należy spłacać za wszelką cenę, itp. bzdury.

Okazuje się, że wybrane Państwa UE musiały ustąpić przez oporem Greków i chociaż częściowo umorzyć im długi. Nie ulega też wątpliwości że umorzą im kolejne długi, ale pod warunkiem, że opór Greków nie ustanie.

Kto poniesie konsekwencje? Przecież nie banki, nie polityczni nierządnicy udzielający pożyczek bez jakichkolwiek gwarancji ich spłaty. Konsekwencje poniosą Ci co przestrzegają prawa, a więc podatnicy w Niemczech, Francji, Polsce, itp. Zapłacą za decyzje nierządników i to zgodnie z prawem.

Nie ma co, w dupokracji warto przestrzegać prawa!

KOMENTARZE

  • protesty uliczne nielegalne?
    NIszczenie mienie jest przestępstwem, a nie sama demonstracja.

    Panie Andron protesty uliczne są istotnym elementem demokracji. I są wysoce pożądane. Widać to na przykładzie Grecji. Masowe protesty prawdobodonie doprowadzą do nawyższej formy demokracji, czyli referendum.

    Innym przykładem demokratycznego narodu są Francuzi. Wszelkie niekorzystne dla spoleczenstwa zamierzenia władzy koncza sie milionowym demonstracjami.

    Po drugiej stronie sa bierne i mierne postkomunistczne narody typu Polacy. Dla niektórych ich przestawicieli protest uliczny to przestępstwo.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY