Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 843 komentarze

Andron Blog

Andron - "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (J 8,32). Żyję pod okupacją politycznych bandytów. Nie jestem tolerancyjny - zło piętnuję i nazywam po imieniu. Zwolennik demokracji bezpośredniej pozwalającej na anulowanie każdej ustawy w referendum.

Nowy grzech - przemyt

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W miejscowości nadgranicznej Wigry Kościół, świadomie lub nie, popiera istnienie nowego grzechu. To przemyt! To tu przed wejściem do Kościoła wywieszono nowy „dogmat grzechu”. Więcej na załączonej fotce.


Czuję się jakby ogłoszono nowy grzech. Jeszcze nie tak dawno ksiądz Pieronek ogłosił nowy grzech nie uczestniczenia w wyborach parlamentarnych. Na szczęście abp Kowalczyk swoją bieżącą wypowiedzią w mediach zniósł grzech nie uczestniczenia w wyborach i jasno powiedział, że nie uczestniczenie w Referendum, o odwołanie HGW, nie jest grzechem! Oczywiście nie wiem czy obaj księża mówili to prywatnie czy w imieniu Kościoła ...

Nie wiadomo jak hierarchowie uważają w sprawie przemytu, czy jest to grzech czy nie…. Duszpasterstwo Słuzby Celnej twierdzi że tak, to grzech.

Szczerze pisząc to uważam, że co niektórym hierarchom przewraca się w głowach i zaczynają głosić herezje, jak wspomniana wcześniej zakała kościoła. Sprawa grzechu przemytu też zakrawa na herezję.

Przemyt nie jest żadnym grzechem!  Jeśli ktoś zgodnie ze swoim sumieniem dokonuje przemytu towaru, aby wyżywić swoją rodzinę, bo nie ma możliwości podjęcia pracy, ani czerpania innych dochodów, to nie jest to żaden grzech. Grzechem to może być czerpanie dużych korzyści z przemytu (nie kradnij), ale nie korzyści zmierzających do uratowania swojej rodziny przed ubóstwem. A tam właśnie jest rejon Polski o najwyższym bezrobociu i ubóstwie.


 

 

KOMENTARZE

 • @
  ..ha ha cnotliwi celnicy...myślałem, że celniki pójdą na zieloną łąkę, ale niestety te pasożyty mają się nieźle, dostali nowe auta i dalej heja plądrowć kieszenie obywateli...teraz grają wierzącym na uczuciach wyższych, banda darmozjadów...pozdrawiam niepoprawnie
 • Czekam, kiedy Kościół ogłosi, że ucisk fiskalny, zbyt wysokie podatki
  i przerośniete prawo nie dla wszystkich jest grzechem, jak i przywileje za łapówki, lobbowanie prawa, itd.
  Na razie głoszą to pojedynczy księża, tacy jak prof. Guz i Szkoła Lubelska, w Radiu Maryja , ale stanowiska Episkopatu nie ma.
  Jest tylko napominanie obywateli.

  Papież Franciszek i my sami mamy jeszcze wiele do zrobienia.
  Proponuję prócz pisania na blogach, słać listy do Episkopatu i biskupów, bo taka jest kolejność pouczania.

  Kto nie informuje Kościoła, nie naciska, stawia się poza nim jako bezowocny krytykant, grzeszący zaniedbaniem.
 • @circonstance 18:26:05
  naciski na hierarchię????????? Ciesz się, że mamy XXIw. bo byś na stosie spłonęła ;) A tak na serio, to jestem pod dużym wrażeniem Twojej niekonsekwencji..
 • @wk..ny 19:57:00
  circ zaczyna powoli przejrzewać na oczka.
 • @zadziwiony 21:15:51
  też mam taką nadzieję, bo to mądra Kobieta jest..
 • @wk..ny 19:57:00
  W Kościele liczy się prawda na pierwszym miejscu. Nie wiedziałeś?

  Myślałeś, że KK to partia, która obiecuje karierki za poparcie?

  To katolicyzm nauczył nas bezstronności.

  A na oczka to wy przejrzyjcie, głuptaki.
 • @circonstance 18:26:05
  Ten artykuł jest w trosce o KK, więc tu zaniedbania nie ma. Wszystkiego nie mogę zrobić, bo nie taką sobie rolę przypisałem. Ale może uda mi się zachęcić proboszcza Wigier do refleksji, aby nie dał się wciągać w brudną grę fiskalizmu państwowego.
 • @Autor
  A jaki jest stosunek w/w instytucji do korupcji, defraudacji publicznych pieniędzy i bezprawia instytucji państwowych?

  Pozdrawiam.
 • Nie ma takiego grzechu ...
  państwo polskie jest tyranią ... nawet unikanie podatku nie jest grzechem!
 • @przemyt
  Jeśli faktycznie struktury Państwa/administracja/intytucje nie są w stanie zapewnić godziwej pracy obywatelom, a zatem są niewydolne aby się oni utrzymali, to znaczy, że są pozorem a nie faktem. Skoro tak, to nie ma państwa - jest pozór troski o obywatela, nie ma przemytu - jest zapobiegliwość człowiecza o własny byt, nie ma grzechu - jest staranie o byt ludzki przeciw nędzy i głodowi.
  Pan to zechce, te nasze komentarze, przekazać proboszczowi - ku namysłowi, a być może, nadzieja, jakiemuś rozwiązaniu, a to dlatego, że nie piętnuje się człowieka ubogiego a się mu pomaga, i tutaj właśnie jest ugór Kościoła.

  Pozdrawiam

  mci

  PS co na to biskup? Pan się go spyta, może, a?
 • @fan-wolności 18:13:47
  Żeby zerwać plakat trzeba zbić szybę w gablocie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY