Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 843 komentarze

Andron Blog

Andron - "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (J 8,32). Żyję pod okupacją politycznych bandytów. Nie jestem tolerancyjny - zło piętnuję i nazywam po imieniu. Zwolennik demokracji bezpośredniej pozwalającej na anulowanie każdej ustawy w referendum.

Psiarze nienawidzą ludzi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Psiarze, nie traktujcie gorzej bliźniego od swojego psa!

 

Chciałem poruszyć sprawę dotyczącą tzw. miłości człowieka do zwierząt. Jedni miłość tę pojmują normalnie i po prostu dbają o swoje zwierzęta. Inni pojmują ją fundamentalistycznie – swoje zwierzęta traktują jak członków rodziny, dają im ludzkie imiona, jadają razem przy stole. Dlatego są nazywani przeze mnie Psiarzam!

Na pierwszej grupie nie będę się zbytnio koncentrował, bo po prostu to normalna sytuacja, oczywiście pod warunkiem, że właściciel psa nie sypia z nim w jednym pokoju. Tu chciałbym tylko napisać o tym, że psy i koty to wręcz śmiertelne zagrożenie dla dzieci i zwłaszcza małych dzieci będących w fazie ciąży. Skąd bierze się zagrożenie? Chodzi o pasożyty, które roznoszą zwierzęta! Biedna mama i biedne dziecko, jeśli mieszkają razem z psem czy kotem.

To na czym chciałem się skoncentrować to psiarze. Psiarze miłość swoją do zwierzęcia robią kosztem miłości do bliźniego, do człowieka. Typowy psiarz na zwrócenie mu uwagi odnośnie psa! reaguje agresją, opryskliwością, i najchętniej by kogoś od razu ugodzili. Tacy ludzie są wręcz niebezpieczni, często wpadaja w amok złości. Zwrócenie uwagi traktują jak co najmniej bicie zwierzęcia. A kto bije psa nie zasługuje na litość i na ludzkie traktowanie…

Wielokrotnie spotykałem się z sytuacją, kiedy to psiarze nie widzą problemu, kiedy ich zwierzak skacze na nogi przechodniom, obszczekuje, obwąchuje, biega bez smyczy czy kagańca. Przecież to piesek, on nigdy nie gryzie proszę pana, o… właśnie ugryzł, niemożliwe, pierwszy raz to zrobił…Taka mentalność psiarza!

Psiarze są po prostu odczłowieczeni przez swoje myślenie, odczłowieczeni przez posiadanie psa!.

Biorąc pod uwagę to co napisałem stwierdzam, że psiarze nienawidzą ludzi i dlatego mają swoje zwierzęta. Na ludziach się być może zawiedli, a jeśli nie to i tak traktują człowieka jak „psa” a psa jak „człowieka”.

Tak wiem, że wielu się to nie spodoba co napisałem. Nie spodoba się to szczególnie psiarzom, tym co kupują sobie za wielkie pieniądze przyjaciela, zwłaszcza tym w dużych miastach, gdzie trwa swego rodzaju walka o to kto ma bardziej rasowego i lepiej wyszkolonego zwierzaka.

Psiarze, nie traktujcie gorzej bliźniego od swojego psa!

 

 

KOMENTARZE

 • Ech... wolność
  Za czasów ciemiężenia ludzi (te bestie z MO ścigały za wokalne ekspresje po północy) psy były wolne biegały gdzie chcą to i sr..ły gdzie chciały . Zatem czyniły to z dala od chodników w wybranym przez siebie stałym miejscu. Teraz ciągane na smyczy czynią to gdzie muszą.
  Ale owszem kupę gość na końcu smyczy sprzątnąć powinien
 • autor
  Autorowi dałem jedynkę na wyrost licząc na to że "zczłowieczeje" , ale bez większych nadziei. Ot, kolejny "oświecony" lewus bez tzw uczuć wyższych.
  żegnam ozięble
 • miejusce pas jest na wsi
  Miejsce psów jest na łańcuchu na wsi.
  Chodowanie psów w mieście to kaprys, zboczenie ludzi którzy mają fisia jak królowie francji którzy się gzili ze soba bo im w głowach sie poprzewracało.
  Pies ma chronic dobytku, pilnować owce i td...
  Trzymanie psów w mieście to zbrodnia przeciwko psom które musza siedzieć w blokach a dotego obsrywaja miasto. Bo ludzie mający psy uwarzaja że gówno psie jest leprze od ludzkiego.
 • @
  zastanawiam się czy to ocena własna, wyniki badań czy efekt spotkania wkurzonego człowieka który akurat miał psa?
 • Pies śmiertelnym zagrozeniem dla ciąży to absurd
  Kompletny brak znajomości rzeczy, lekarze nawet zalecają, żeby pies, który jest domownikiem pozostawał blisko przyszłej matki, w USA nawet zachęca się, żeby dziecko szybko stykało się z psem, bo chroni to przed alergiami. Każdy normalny właściciel psa odrobacza regularnie i o żadnych pasożytach w normalny domu nie ma mowy. Więcej świństw jest w środkach komunikacji miejskiej niż na psiej skórze.
  A do p.Czeczetkowicza, to sięgnij Pan po słownik ortograficzny nim zaczniesz pisać.
 • @w.red 20:28:51
  Odnoszę wrażenie że w.red to właśnie psiarz. Napisał bez konkretów, ale liczy na zczłowieczenie, wypisuje od lewusów. Chyba chodziło o spsiarzenie... Uczucia wyższe... tak do psa, uczucia wyższe. Jak sie nie ma arumentów to się pisze wg standardu gwna wyborczego. Traktuj bliźniego nie gorzej od psa!
 • @Cubee 06:38:44
  Ocena własna na podstawie wieloletnich obserwacji i doświadczeń. To nie jednostkowa sprawa.
 • @Nathanel 07:37:02
  To prawda, pies nie jest zwykle winien, bo zachowuje się tak na ile właściciel mu pozwala i jak go wychował. Zachowanie psa to odzwierciedlenie kultury człowieka i jego cech.
 • @finka 09:08:15
  Po pierwsze to nie konkurs gramatyczny. Zachowanie w rodzaju stawiali mi pały w szkole na dyktandach to teraz się odreaguję na innych.

  Lekarze nawet zalecają... jacy dwaj... lekarze, a może psiarze? Przecież jest jasne że psy i koty przenoszą pasożyty, różnego rodzaju tasiemce, pasożyty, zarazki.

  Pies wącha co popadnie, głównie obsikane miejsca, tyłki innych psów. Lekarze zalecają mycie rąk przed posiłkiem i zalecają trzymanie psa (oblepionego zarazkami) w domu pod kątem dobrego wpływu na dzieci. Zwłaszcza jak dziecka przytula się do psa, do jego pyska. Naprawdę rewelacja!
 • @lancelot 17:48:35
  Kojarzy mi się ty wypowiedź Pana Karpińskiego, konstruktora minikomputera, swego czasu ponoć najszybszego na świecie. Był szykanowany prze władze PRL. Po doświadczeniach z ludźmi powiedział że woli świnie niż ludzi, i zajął się ich hodowlą.

  Coś w tym jest co Pan napisał! Pozdrawiam.
 • Mendy zwane gołębiami roznoszą więcej pcheł niż psy...
  Jak wyżej oraz więcej zarazków...

  Cały tekst napisany w związku z wielką nienawiścią autora w stosunku do psów i ludzi. O biednyś Ty człowieku, bardziej biedni niż ci ludzie, którym zarzucasz miłość do psów :)

  Pała!!!! Jak stąd do W(a)szyngtonu.
 • @Andron 09:42:19
  To właściwe odnosisz "wrażenie" autorze. Napisałem, że dałem "1" z prostego powodu. Nie ukrywam swych ocen i piszę o tym wyraźnie. Choć w tym przypadku nie dotyczy to literatury.
  To ocena dotycząca braku merytorycznego wątku w artykule i postawy jako człowieka, oraz próby lansowania jej pośród innych (co uważam za szkodliwe) i tego ona dotyczyła.
  "..
  Pies wącha co popadnie, głównie obsikane miejsca, tyłki innych psów.
  Przecież jest jasne że psy i koty przenoszą pasożyty, różnego rodzaju tasiemce, pasożyty, zarazki .."

  Zanosi się na "nobla" po takowym "odkryciu". Słowem autorze wypisując "androny" miej na uwadze czytelników i tyle.
 • do autora
  Daje jedynkę, ponieważ notka jest bardzo płytka i nie niesie z sobą żadnej sensownej refleksji. Nie dostrzegasz istoty problemu.
  A istotą problemu jest brak kultury. I nie chodzi mi o nie przestrzeganie zasad i norm społecznych, ponieważ dziś obowiązujące normy, są zupełnie pozbawione logiki i nie są ukierunkowane na właściwe cele i na dodatek kończą się tam gdzie zaczynają się prawa. Chodzi po kulturę naturalną, kształtowaną przez ludzi, a nie przez odgórnie narzucane zasady. Ale jak ludzie mają kształtować kulturę skoro pozbawianie są swoich praw. Praw do wyrażania swoich odczuć, przekonań, woli i do wcielania odpowiednich, zgodnych z kulturą, represji w stosunku do innych.
  Przykład: jeśli zwrócisz uwagę, komuś, ze zachowuje się nie właściwie możesz usłyszeć, że ten ktoś ma do tego prawo, a ty jesteś nietolerancyjny, mimo, że popierają cię wszyscy inni ludzie wokół.
  Albo jeżeli ten ktoś swoim zachowaniem nawet łamie prawo, a na uwagę zachowuje się jeszcze gorzej eskalując konflikt, ulegasz jego woli miast zastosować przemoc, w obawie przed represjami ze strony aparatu władzy. I chamstwo triumfuje.
 • @Bez kredek we łbie 10:21:20
  Komentarz typowo odreagujący jakieś kompleksy - podejrzewam kolejnego psiarza, tym bardziej że zasłania sie gołebiami. Skoncentruj się na artykule, na meritum, a nie na autorze jak to zwykle robi gwno wyborcze.
 • To prawda z niektórymi psiarzami i kociarzami oni nienawidzą ludzi
  Znam taką kociarę co więcej niż połowę swojej emerytury wydaje na zakup ryb dla kotów. Codziennie o godz. 18.00 wychodzi na osiedle i dokarmia koty w piwnicach. Znam także jej synową, matkę trójki dzieci, której mąż pracuje za marne grosze i często nie ma pieniędzy na chleb dla dzieci. Kociara zamiast pomóc wnukom karmi koty, bo nienawidzi synowej za to, że zabrała jej jedynego syna.
 • @Andron 13:45:18
  Tylko, że meritum to tu ani nawet na lekarstwo i ze świecą go szukać.

  Kompleksy, to waść sobie leczysz... nie wiem jakie.

  Być możeś samotny i nawet zwierz Cię nie chce, bo... no właśnie...bo ich nie lubisz i denerwuje Cię każdy przejaw ich lubienia u innych.

  Zostaw ludzi lubiących psy w spokoju. Nie czepiaj się, że ktoś pozwala psu czy kotu czy chomikowi włazić do jego łóżka. To nie twoje łóżko, nie Twój pokój i nie Twój dom i koniec. Porządki swoje zaprowadzaj u siebie, nie u kogoś.

  Ty wielokrotnie spotykałeś się z tym, że właściciel psa pozwalał na skakanie i obwąchiwanie przechodniów. No tak, tego nie powinno być. A ja się pytam w takim razie - dlaczego inni ludzie serwują publiczne smrodzenie papierochami???? Idzie taki i nie interesuje go nikt i nic i smrodzi i truje???? To jest chyba bardziej niezdrowe niż psy.

  Dalej. Inni ludzie narzucają reszcie swoje poglądy, orientacje seksualne i praktyki religijne w miejscach publicznych. A czemuż to??? Przecież to brak kultury!!! I tak mogłabym sobie wymieniać w nieskończoność. Matki atakujące dziećmi i ich wrzaskiem przechodniów, młodzież molestującą innych radością i energią, miłością, staruszków niekulturalnie epatujących obwisłą skórą...

  Mam nadzieję, że już widzisz kretynizm i nietolerancję i nielogiczność Twojej wypowiedzi.
 • @Bez kredek we łbie 14:15:24
  Meritum jest - psiarze są odczłowieczeni i nienawidzą ludzi. Psiarze to, pisze ponownie dla zrozumienia, nie ci co lubią i dbają o swoje zwierzęta, ale fundamentaliści, którzy na psach skupiają swoje życie, kosztem innych ludzi. Twoje wypowiedzi drogi komentatorze są właśnie tego typu przykładem - zwrócenie uwagi odnośnie psa i od razu jazda na całego... agresja i cios....

  Czemu nie przełkniesz, że są psiarze oraz normalne osoby szanujące zwierzęta i dbające o nie?
  "Zostaw ludzi lubiących psy w spokoju" - no właśnie ich popieram! Czytaj ze zrozumieniem mój artykuł.

  Oczywiście jest wiele prawdy w tym co piszesz o narzucaniu różnych poglądów, ale to nie ten temat. Temat ja narzuciłem, o zachowaniach ludzi zwanych psiarzami.

  Kretyznizm, nielogiczność... hmm, no cóż

  Psiarze, nie traktujcie gorzej bliźniego od swojego psa! To odczłowiecza.
  Pozdrawiam normalnych ludzi dbających o swoje zwierzęta!

  Wiedziałem, że nie będzie lekko. Psiarze nienawidzą ludzi. Ale może się zreflektują, może coś dotrze po tych moich wypocinach.
 • @Andron 15:11:45
  Słusznie napisałeś...wypocinach.
 • @finka 09:08:15
  "Pies ci lizał mordę" i podejrzewam że dosłownie...
 • @Adam Czeczetkowicz 16:27:16
  Przeciwnie, mój pies mordy ludziom nie liże i zna swoje miejsce w szeregu, a ortografię być może zna lepiej niż dyskutant Cz.
  Teorie Androna o nienawiści psiarzy do ludzi nijak mają się do rzeczywistości i tylko złej woli albo jakiejś wyjątkowej fobii można przypisywać to co wypisuje. Polecam poszukanie informacji o zależności pomiędzy mniejszą ilością alergii wśród dzieci wychowujących się z psami i bez nich, ułatwiać nie myślę, net pełen. Informacje o tym, że jakieś dziecko zostało zostało uratowane przez psa, który np. ogrzewał je własnym ciałem, gdy oddaliło się na całą noc od domu przebijają się do mediów, choć pewnie niektórzy woleliby, żeby to się nie zdarzyło, a nuż zaraziłby dziecko jakąś glistą.
 • @Adam Czeczetkowicz 03:33:54
  ///
  Miejsce psów jest na łańcuchu na wsi.
  ///

  Szkoda, że ludzie tak chętnie nie widzą siebie na tym samym łańcuchu.
  Może by wtedy zaczęli myśleć?

  A co się dzieje z odchodami psa, który jest uwięziony na łańcuchu?

  A od kiedy za głupotę człowieka, karze się psa?


  ///
  Pies ma chronic dobytku, pilnować owce i td...
  ///

  Taaaak?
  A jaka rasa?

  - Ratlerek?

  - Shih tzu?

  - Chihuahua?

  - Mops?

  - Maltańczyk?

  - West Highland White Terrier?


  Uogólnienia w takich przypadkach nie świadczą o mądrości.
  Takie hasełka wyglądają bardziej na wyszczekane, niż na przemyślane.
 • @Bez kredek we łbie 10:21:20
  O! Witaj "Bezkredko"! Kopę lat i tak dalej!
  A co do komentowanego posta, to wiesz... istotnie, jest bardzo emocjonalny. Ale chyba to rozumiem. Też spotykam oszalałych, egoistycznych, oci*ałych psiarzy. A pies? Pies ukształtowany przez takiego właściciela jest klęską chodzącą. Oraz niebezpieczeństwem. I to jest fakt.
  Jednakowoż sednem problemu jest, jak zauważył niżej "Leszy", brak kultury. Dotyczy to: palenia w windzie, obsrywania wszystkiego przez psy, gryzienia nas przez psy, parkowania jak krowa, nieustępowania miejsca w autobusie itd, itp.
  Agresywni psiarze to tylko jeden z wielu przejawów rozpanoszonego chamstwa.
 • @Bez kredek we łbie 14:15:24
  PS. A z gołębiami to prawda. Ja o nich mówię "latające szczury", bo tak faktycznie JEST. Jeszcze w dodatku ta cholerna ekspansja! Tj. najpierw zykłe gołębie wyparły (mniej od nich srające i mniej szkodliwe, bo ziarnojady) snogarlice tureckie. Teraz grzywacze (bydlaki wielkości małej kury, srające jak pterodaktyle; auto po nich trzeba myć w spec-myjni, bo zwykłe środki zawodzą) wypierają gołębie. Jest coraz gorzej pod względem sanitarnym.
  Zastanawiam się jakie godżille wyprą te sracze-grzywacze. Ale to już będzie chyba armagedon;).
 • @bez kropki 09:35:51
  Cześć kochana.

  Wiem coś niecoś o problemie psów - sama mam dwa. I można, można je uwielbiać, równocześnie kochając ludzi. Sprzątać po nich, nie dopuszczać, żeby ludzi atakowały.

  Mnie nie podoba się ton wszechwiedzący tego artykułu i jego brak kultury.

  Spójrz na komentarz Pana Czeczetkowicza - masz drugą stronę medalu - łańcuch!

  I coraz częściej tez wychodzi niestety brak kultury u tych nie posiadaczy psów. Widzą , że idę z dwoma , dynda mi w ręku woreczek foliowy, jeden, drugi i trzeci - bo na wszelki wypadek biorę zawsze więcej, psy przy nodze i na smyczach, na krótko - ale nie, jeden i drugi musi skomentować- i to mało wybrednie. A przecież nic złego nie robię... Nie wyrzuciłam tych psów, nie przywiązałam do drzewa, nikogo nimi nie napastuję, ani nikomu nimi pod oknem nie sram!~!!!

  Słusznie rzeczesz, kochana, brak kultury nas dobija...
 • @bez kropki 09:39:27
  Hahaha :D Pterodaktyle :D Dokładnie. Kiedyś nawet miałam jakies bardziej przychylne uczucia - właśnie do synogarlic, bo delikatne, nigdzie się nie wpychają i te de. Ale gonokoki , które je wyparły są ... dramaturgiczne. Ani ładne, ani ciche, ani czyste ani jakiekolwiek, poza faktem , ze wszystkich denerwują. Zwłaszcza Kraków niestety jest ich siedliskiem. Masakroza!!!! I drą pyski na całego - to okropne słuchać ich zalotów, niedobrze się robi... I nie przesadzam.
 • @lancelot 17:48:35
  Zgadzam sie - zbyt wiele okrucienstwa widzialam i widze czynionego wobec zwierzat, przez tzw. czlowieka. Temat zostal potraktowany bardzo wybiorczo, wasko, skupiajac sie na nieodpowiedzialnych wlascicielach psow. Na tych ktorzy psy trzymaja z niewlasciwych powodow - bo na przyklad domompowuja ich ego. A dlaczego by nie zaznaczyc sklonnosc wielu do wyrzucania, wieszania na drzewach, i do wszelakich form znecania sie nad zywymi istotami? Czlowiek, jako gatunek, winien jest wielu zbrodni wobec psow - wlacznie tej popelnionej niedawno na tysiacach bezdomnych psow w Soczi. A wczesniej na Ukrainie.
 • @w.red 20:28:51
  Dokladnie. Autor chyba nie poczul prawdziwej wiezi z zadnym psem.
 • @Adam Czeczetkowicz 03:33:54
  Przez takich ekstremistow jak Pan, jest tyle cierpienia zywych istot na zapadlych polskich wsiach. Polska wies, to kolebka okrucienstwa wobec psow. Szkoda czytac, bo porazaja mnie Pana bledy ortograficzne.:-(
 • @renka 13:53:09
  Oj, co za plycizna w wypowiedzi. A jaki 'gleboki' psychologiczny wglad w osobiste motywy tej, ktora ratuje zywe stworzenia. Piwnicowe koty sa b. uzyteczne, bo poluja na myszy, by Wam nie zzarly zapasow na zime. I trzeba o nie dbac. Ktos kto ma serce, robi to, ten kto nie ma, zamyka jeszcze szczelniej piwniczne okienko - co jest juz nielegalne.
 • Wolność dla psów
  Jak ktoś jest głupi i się przypieprza to można nic nie powiedzieć i go olać albo powiedzieć mu żeby spierdalał. Nie lubię tego typu ludzi którzy się przypieprzają
 • @Adam Czeczetkowicz 03:33:54
  Masz wodogłowie bo inaczej nie można tego wytłumaczyć. Na Kamczatkę takie odpady.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY